Google predstavil verejnú beta verziu Androidu 11

Nová verzia operačného systému Android prichádza na niektoré zariadenia a nadšenci si ju budú môcť otestovať. Zatiaľ len v beta verzii.

Pôvodné spustenie novej bety bolo pôvodne naplánované na 3. júna 2020. Avšak nepokoje, ktoré sú aktuálne v USA donútili Google posunúť toto predstavenie na 10. júna 2020 a prebehlo bez nejakých väčších ovácií.

Komunikácia má byť jednoduchšia

Android 11 združuje všetky upozornenia z konverzácií z rôznych aplikácií v sekcii upozornení. Má to uľahčiť reakciu na ne. Konverzácie si viete aj priorizovať, takže by sa nemalo stať, že neodpíšete človeku, ktorý je pre vás dôležitý. Dokonca tieto prioritné konverzácie môžu porušiť režim DND.

Nový spôsob spravovania pripojených zariadení a médií

Dlhým stlačením tlačidla napájania môžete teraz rýchlo pristupovať k svojim inteligentným zariadeniam a ovládať ich na jednom mieste. Nastavenie teploty, zapnutie svetiel alebo odomknutie predných dverí je teraz možné vykonať pomocou jednoduchého kliknutia bez otvorenia viacerých aplikácií.

Nové ovládacie prvky môžu nadchnúť milovníkov hudby a multimédií:

Vylepšenia ochrany

Každé vydanie systému Android obsahuje nové bezpečnostné balíčky, či vylepšené prvky ochrany a zabezpečenia. Android 11 prináša detailnejšie ovládacie prvky pre nastavenia najcitlivejších povolení akými sú sprístupnenie mikrofónu, či kamery. Takýto prístup viete udeliť iba raz ak chcete a aplikácia pri novom spustení bude musieť znova požiadať o prístup.

Navyše, ak ste aplikáciu dlhšie nepoužívali, Android automaticky zruší všetky povolenia spojené s touto aplikáciou a upozorní vás na to. Po otvorení aplikácie môžete samozrejme tieto povolenia znova aplikácii udeliť.

Na týchto zariadeniach si budete môcť Android 11 Beta 1 vyskúšať:

  • OnePlus 8
  • OnePlus 8 Pro
  • Oppo Find X2
  • Oppo Find X2 Pro
  • Xiaomi Mi 10
  • Xiaomi Mi 10 Pro

A samozrejme telefóny priamo od Google – Pixel 3 a 4 / XL

Zdroj: Google Blog

Leave a comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.