Televízia Markíza spustila nové Voyo

Televízia Markíza spustila dnes 18.11.2020 úplne nové Voyo, ktoré prichádza s úplne novým vzhľadom a pravdepodobne aj novými technológiami.

Voyo je taký slovenský „Netlfix“, ktorý prináša knižnicu rôznych zahraničných filmov, seriálov, ale aj vlastnú tvorbu Markízy, ako je napríklad Horná Dolná, či Oteckovia za mesačný poplatok.

Voyo uzrelo svetlo sveta v roku 2012 a od nejakého roku 2016 prestalo na Android zariadeniach fungovať prehrávanie obsahu, okrem živého vysielania. Problémy sa začali prejavovať tento rok aj na webe, keďže Adobe ukončuje podporu flashu, na ktorom bolo staré Voyo postavené a taktiež mali problémy aj Apple používatelia, ktorí si aktualizovali svoje telefóny na iOS 14. Na štrnástke nešlo tiež absolútne nič prehrať.

Tento stav pretrvával až dodnes. Vyšiel nový web a aj aktualizácie aplikácií na iOS a aj Android (aktualizácia sa nemusí prejaviť hneď všetkým a môže sa prejaviť aj o pár dní). Okrem nového vzhľadu to vyzerá, že Markíza to zmákla aj po technickej stránke a všetko funguje ako má.

Stará verzia Voyo webu

Ak ste už predplatiteľom, treba sa namiesto prihlasovacieho mena prihlásiť s mailom s ktorým ste registrovali, to je jediná zmena, ktorú som okrem funkčnosti zaregistroval.

 

 

Obsah

Knižnica videí je dostatočne veľká a nachádzajú sa v nej pomerne dobré tituly. Samozrejme, nečakajte Netflix, ale je tu napríklad Rambo: Posledná krv, John Wick (síce len jednička) a iné tituly, ktoré môžu zaujať. Voyo je tiež príznačné tým, že prináša dopredu obsah od Markízy. Napríklad si môžete pozrieť vopred diel Farmy, či Oteckov. Ale svoj obsah tu nádju aj deti, taká Máša a Medveď, či Pat a Mat vedia ulahodiť detskému srdcu.

Nie všetok obsah je v HD, alebo v nižšom rozlíšení s dostatočným dátovým tokom. Samozrejme sa nájdu aj „stariny“, ktoré oku neulahodia, ale tak ťažko skonvertovať starý film do niečoho kvalitného.

Dočkali sme sa aj HD na živom vysielaní?

Odpoveď vás prekvapí, ale áno. Aj keď vysielanie doteraz bolo veľmi kvalitné, ale bolo stále iba 720p s dátovým tokom 3 Mbps. Aktuálne sa kvalita živého vysielania vyšplhala v najlepšom profile na 1080p a zhruba 6 Mbps, čo je viac než slušné. Čiže v tomto smere maximálna spokojnosť a bez výčitok.

Kvality živého vysielania

Kde Voyo spustíte?

Na Androide (na schválenie aktualizácie sa čaká):

Voyo.sk
Price: Free

Na iOS (Apple):

‎Voyo.sk
Price: Free

 

 

Z existujúcich aplikácii to sú televízie od LG, Samsungu a Philipsu a dokonca pribudla aj aplikácia na Android Televízie. Takže my Androiďáci sme si prišli na svoje.

Všetky podporavné zariadenia si môžete pozrieť tu: https://voyo.markiza.sk/podporovane-zariadenia

 

Oplatí sa Voyo?

Ak by ste sa ma spýtali pred mesiacom, tak možno s odretými ušami. Avšak vyzerá to, že sa Markíza popasovala s technickými problémami, ktoré mala (v dobe testovania sa žiadne nevyskytli). Taktiež tu máme plnohodnotné HD živé vysielanie a nové aplikácie, ktoré fungujú. Obsah je zameraný prevažne na vlastnú tvorbu, ale dajú sa tu nájsť aj zaujímavé filmy, či rozprávky pre deti.

Takže určite by som dal Voyo druhú šancu a skúsil si ho predplatiť.

Cena predplatného

Tá ostala nezmenená a je vo výške 5,99€ na mesiac.

Alternatíva k Voyo?

Markíza ponúka aj neplatený videoarchív (Markíza PLUS) na adrese https://videoarchiv.markiza.sk/

Kde je obsah tiež dostupný, avšak s reklamami v nižšej kvalite a nie všetok a už vôbec nie dopredu. Po registrácii je dostupné aj živé vysielanie, ale iba v nízkej kvalite. Ale niekomu to môže stačiť.

Android Markíza PLUS:

iOS Markíza PLUS:

Leave a comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.