Fortnite bol odstránený z Obchodu Play kvôli porušeniu zmluvných podmienok. Apple podniká právne kroky.

Fortnite v mobilnej verzii bol odstránený z obchodov Apple App Store a Google Play po tom, čo vydavateľ Epic Games porušil pravidlá vzťahujúce sa na priame platby.

Spoločnosť Epic Games sa totiž rozhodla bojkotovať zmluvné podmienky, ktoré s oboma obchodmi mala uzatvorené. Epic oznámil trvalé zľavy na hernú menu „V-Bucks“ na všetkých platformách, ak používatelia platili pomocou nového spôsobu „Epic direct payment“ – čiže vlastne priamo vydavateľovi.

Takýmto spôsobom mohli používatelia ušetriť až 20%. Napríklad za 1000 V-Bucks pri platbe cez Google Play musel používateľ zaplatiť 9,99$ a pri priamej platbe len 7,99$

Prečo je tomu tak?

To nám prezradil samotný Epic:

Keď hráč využije platobné možnosti spoločnosti Apple, alebo Google, tí si od nás vyberajú poplatok vo výške 30% a preto zníženie ceny až o 20% v takomto prípade neprichádza v úvahu. Ak sa rozhodnú Apple alebo Google v budúcnosti znížiť svoje poplatky za platby, spoločnosť Epic bude vedieť priniesť zľavy aj na tieto platformy.

Ale prečo musel Fortnite z týchto obchodov odísť? Už ako som vyššie spomínal, tak práve preto, že to chcel Epic „ošidiť“ formou priamych platieb, čo považuje Google aj Apple za porušenie zmluvných podmienok.

Apple sa vyjadril, že podnikne právne kroky, lebo porušovať ich podmienky len tak nikto nebude. (V poslednej dobe je Apple citlivý, aktuálne žaluje malú firmičku za to, že má na svojich produktoch logo hrušky…)

Nuž, budeme túto kauzu sledovať a uvidíme, ako sa vyvinie.

Leave a comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.