Facebook, Google a Microsoft predstavujú spoločnú iniciatívu za boj proti online sexuálnemu zneužívaniu detí

Facebook dnes oznámil, že sa pripojil k spoločnostiam Google a Microsoft a ďalším 15tim spoločnostiam z oblasti technológií v obnovenom boji proti online sexuálnemu zneužívaniu detí.


Šéf globálnej bezpečnosti spoločnosti Facebook Antigone Davis dnes na blogu zverejnil toto vyjadrenie:

Na Facebooku používame sofistikované technológie nielen na prevenciu, detekciu a odstránenie obrázkov a videí, ktoré zneužívajú deti, ale aj na detekciu a prevenciu starostlivosti o dieťa alebo potenciálne nevhodných interakcií medzi maloletou a dospelou osobou. Túto technológiu používame v službách Facebook, Instagram, Messenger a WhatsApp. Avšak tento problém si vyžaduje riešenia širšie ako len opatrenia jednej spoločnosti – na riešenie tohto problému potrebujeme značné medzinárodné úsilie.

Preto sa Facebook dnes pripojil k spoločnostiam Google, Microsoft a 15tim ďalším technologickým spoločnostiam, aby oznámil vytvorenie projektu Protect: Plán na boj proti online sexuálnemu zneužívaniu detí.

Spolupráca by mala trvať 15 rokov a mala by priniesť rôzne inovácie v týchto kľúčových oblastiach:

  • Technologické inovácie
  • Kolektívna akcia
  • Nezávislý výskum
  • Zdieľanie informácií a znalostí
  • Transparentnosť a zodpovednosť

COO Facebooku Sheryl Sandberg sa vyjadril k projektu takto:

Projekt Protect spája najjšikovnejšie mozgy z celého technického odvetvia s cieľom vyriešiť závažný problém, ktorý žiadna spoločnosť nemôže vyriešiť sama – vykorisťovanie a zneužívanie detí. Facebook je hrdý na to, že môže viesť túto iniciatívu a veríme, že povedie k skutočným zmenám, ktoré udržujte deti v bezpečí.

Dohľad nad týmto spojenectvom bude držať organizácia WePROTECT Global Alliance.

Zdroj: ZDnet

Leave a comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.